Anketa o zadovoljstvu pacientov 2020

Pišite nam

DELOVNI ČAS

NAROČANJE nenujnih reševalnih prevozov na tel. št.: 03 5434 212

Za nenujne reševalne prevoze pokličite en dan prej, od ponedeljka do petka, od 14.00 do 20.00. Prevoze, ki morajo biti izvedeni v ponedeljek, morate naročiti najkasneje do petka, zaradi lažje organiziranosti.

Nenujni, sanitetni in dializni prevozi: 06.00–20.00

Življenjsko ogrožajoča stanja
Nujna medicinska pomoč: 112

Za naročilo nenujnih, sanitetnih in dializnih reševalnih prevozov v zdravstvene in socialne ustanove znotraj regije, nas  pokličite dan pred ali na dan izvedbe prevoza. Za reševalne prevoze v zdravstvene ustanove izven regije (UKC Ljubljana, UKC Maribor, Bolnišnica Golnik) pa obvezno prej, od 14.00 do 20.00.

Prevozi nepomičnih bolnikov se izvajajo s sodobnimi reševalnimi vozili, pomičnih pa z osebnimi vozili.

Ob naročilu imejte pri sebi nalog za prevoz zaradi podajanja ustreznih informacij dispečerju reševalne postaje.

Osnovna dejavnost reševalne službe:

• izvajanje nenujnih reševalnih prevozov
  • izvajanje samoplačniških reševalnih prevozov v R. Sloveniji in v/iz tujine
  • sprejem naročil za nenujne reševalne prevoze

V skladu z navodili ZZZS so do reševalnega prevoza upravičeni bolniki, katerim je zdravnik izdal veljavni nalog za reševalni prevoz. Bolniki morajo skupaj z nalogom za reševalni prevoz razpolagati tudi s potrjeno zdravstveno kartico.

Bolniki so samoplačniki:

• če ne razpolagajo z veljavnim nalogom za reševalni prevoz
  • če nimajo urejenega osnovnega zdravstvenega zavarovanja
  • ob prevozu iz bolnišnice v tujini v kraj stalnega bivališča
  • ob prevozu v ali iz zdravilišča, če ne gre za nadaljevanje bolnišničnega zdravljenja
  • ob prevozu od doma v socialni zavod
  • ob prevozu na pregled k invalidski komisiji

Bolniki, ki nimajo urejenega prostovoljnega dodatnega zavarovanja so ob nenujnem, dializnem ali sanitetnem reševalnem prevozu plačniki 90 % stroškov reševalnega prevoza in jih je potrebno poravnati takoj.

Cenik samoplačniških reševalnih prevozov:

• lokalni reševalni prevoz do 12 km: 18,24 EUR
  • ostali reševalni prevozi nad 12 km: 1km = 1,52 EUR
Reševalca Zdravstvenega doma Celje med delom
Reševalna vozila Zdravstvenega doma Celje

Zdravstveni dom Celje, 12. 10. 2020
Cepljenje se bo izvajlo v pritličju Zdravstvenega doma od ponedeljka do petka.
Zdravstveni dom Celje, 06. 07. 2020
Pripravili smo pakete laboratorijskih preiskav, ki so prilagojeni glede na vaše zdravstveno stanje in z namenom odkrivanja določenih sprememb, ki vodijo do bolezenskih stanj.