Anketa o zadovoljstvu pacientov 2024

Pišite nam

DELOVNI ČAS

NAROČANJE nenujnih reševalnih prevozov na tel. št.: 03/5434-212

Za naročilo nenujnih reševalnih, sanitetnih in dializnih prevozov pokličite en delovni dan prej in sicer od ponedeljka do petka, od 06.00 do 20.00 ure. Prevoze, ki morajo biti izvedeni v ponedeljek, morate naročiti najkasneje do petka, zaradi lažje organiziranosti.

Delovni čas Reševalne postaje: med delavnikom je od 06.00 do 20.00 ure. Naročanje in informacije po telefonu ves delovni čas.

Za naročilo nenujnih, sanitetnih in dializnih reševalnih prevozov v zdravstvene in socialne ustanove znotraj regije, nas  pokličite dan pred ali na dan izvedbe prevoza.

Za reševalne prevoze v zdravstvene ustanove izven regije (UKC Ljubljana, UKC Maribor, Bolnišnica Golnik,..) pa obvezno en delovni dan prej in sicer od 14.00 do 20.00. V kolikor boste omenjeni prevoz naročili v istem dnevu, vam ne moremo zagotavljati, da bo prevoz izveden.

Prevozi nepomičnih bolnikov se izvajajo z reševalnimi vozili, pomičnih pa z osebnimi vozili.

Ob naročilu imejte pri sebi nalog za prevoz zaradi podajanja ustreznih informacij dispečerju reševalne postaje.

Osnovna dejavnost reševalne službe:

• izvajanje nenujnih, sanitetnih in dializnih reševalnih prevozov
  • izvajanje samoplačniških reševalnih prevozov v R. Sloveniji in v/iz tujine

V skladu z navodili ZZZS so do reševalnega prevoza upravičeni bolniki, katerim je zdravnik izdal veljavni nalog za reševalni prevoz. Bolniki morajo skupaj z nalogom za reševalni prevoz razpolagati tudi s potrjeno zdravstveno kartico.

Bolniki so samoplačniki:

• če ne razpolagajo z veljavnim nalogom za reševalni prevoz
  • če nimajo urejenega osnovnega zdravstvenega zavarovanja
  • ob prevozu iz bolnišnice v tujini v kraj stalnega bivališča
  • ob prevozu v ali iz zdravilišča, če ne gre za nadaljevanje bolnišničnega zdravljenja
  • ob prevozu od doma v socialni zavod
  • ob prevozu na pregled k invalidski komisiji
  • ob prevozu k ne-najbljižnjem izvajalcu zdravstvenih storitev in  če ne gre za nadaljevanje zdravljenja.

Samoplačniške prevoze je potrebno plačati pred pričetkom izvedbe prevoza.

Pacienti, ki nimajo urejenega dopolnilnega zavarovanja so ob nenujnem, dializnem ali sanitetnem reševalnem prevozu plačniki 90 % stroškov reševalnega prevoza in jih je potrebno poravnati takoj.

Cenik samoplačniških reševalnih prevozov (od 01.07.2023 dalje):

• Samoplačniški nenujni reševalni prevoz: 1,90 €/km (km + startnina, obračuna se kilometrina relacije: Gregorčičeva ulica 5, Celje – lokacija vstopa – lokacija izstopa – Gregorčičeva ulica 5, Celje)
  • Samoplačniški sanitetni reševalni prevoz 0,80 €/km (km + startnina, obračuna se kilometrina relacije: Gregorčičeva ulica 5, Celje – lokacija vstopa – lokacija izstopa – Gregorčičeva ulica 5, Celje)
  • Samoplačniški reševalni prevozi v in iz tujine: cena se izračuna individualno (izvedba po predhodni potrditvi ponudbe in plačilu).

Cene po ceniku so brez DDV.

Življenjsko ogrožajoča stanja
Nujna medicinska pomoč: 112

19. 03. 2024
Spominčica v sodelovanju z Narodno galerijo v torek, dne 26.3.2024 ob 11.00, organizira Alzheimer Cafe, na katerem bo predavala