Anketa o zadovoljstvu pacientov 2020

Pišite nam

DELOVNI ČAS

NAROČANJE nenujnih reševalnih prevozov na tel. št.: 03 5434 212

Za nenujne reševalne prevoze pokličite en dan prej, od ponedeljka do petka, od 14.00 do 20.00. Prevoze, ki morajo biti izvedeni v ponedeljek, morate naročiti najkasneje do petka, zaradi lažje organiziranosti.

Nenujni, sanitetni in dializni prevozi: 06.00–20.00

Življenjsko ogrožajoča stanja
Nujna medicinska pomoč: 112

Za naročilo nenujnih, sanitetnih in dializnih reševalnih prevozov v zdravstvene in socialne ustanove znotraj regije, nas  pokličite dan pred ali na dan izvedbe prevoza. Za reševalne prevoze v zdravstvene ustanove izven regije (UKC Ljubljana, UKC Maribor, Bolnišnica Golnik) pa obvezno prej, od 14.00 do 20.00.

Prevozi nepomičnih bolnikov se izvajajo s sodobnimi reševalnimi vozili, pomičnih pa z osebnimi vozili.

Ob naročilu imejte pri sebi nalog za prevoz zaradi podajanja ustreznih informacij dispečerju reševalne postaje.

Osnovna dejavnost reševalne službe:

• izvajanje nenujnih reševalnih prevozov
  • izvajanje samoplačniških reševalnih prevozov v R. Sloveniji in v/iz tujine
  • sprejem naročil za nenujne reševalne prevoze

V skladu z navodili ZZZS so do reševalnega prevoza upravičeni bolniki, katerim je zdravnik izdal veljavni nalog za reševalni prevoz. Bolniki morajo skupaj z nalogom za reševalni prevoz razpolagati tudi s potrjeno zdravstveno kartico.

Bolniki so samoplačniki:

• če ne razpolagajo z veljavnim nalogom za reševalni prevoz
  • če nimajo urejenega osnovnega zdravstvenega zavarovanja
  • ob prevozu iz bolnišnice v tujini v kraj stalnega bivališča
  • ob prevozu v ali iz zdravilišča, če ne gre za nadaljevanje bolnišničnega zdravljenja
  • ob prevozu od doma v socialni zavod
  • ob prevozu na pregled k invalidski komisiji

Bolniki, ki nimajo urejenega prostovoljnega dodatnega zavarovanja so ob nenujnem, dializnem ali sanitetnem reševalnem prevozu plačniki 90 % stroškov reševalnega prevoza in jih je potrebno poravnati takoj.

Cenik samoplačniških reševalnih prevozov:

• lokalni reševalni prevoz do 12 km: 18,24 EUR
  • ostali reševalni prevozi nad 12 km: 1km = 1,52 EUR
Reševalca Zdravstvenega doma Celje med delom
Reševalna vozila Zdravstvenega doma Celje

Zdravstveni dom Celje, 06. 07. 2020
Pripravili smo pakete laboratorijskih preiskav, ki so prilagojeni glede na vaše zdravstveno stanje in z namenom odkrivanja določenih sprememb, ki vodijo do bolezenskih stanj.
Zdravstveni dom Celje, 01. 07. 2020
V Zdravstvenem domu Celje smo prenovili dve ambulanti družinske medicine, in sicer Ambulanto 1 in Ambulanto 2.