Obvezno hitro testiranje na okužbo z novim koronavirusom

ZD Celje organizira obvezno hitro testiranje na okužbo z novim koronavirusom.

Hitro testiranje je od ponedeljka, 8. 11. 2021, naprej brezplačno za vse.

URNIK tedenskega hitrega testiranja v Dvorani Zlatorog (glavni vhod):

• Ponedeljek: 8.00 - 10.30 in 11.00 - 13.00
  • Torek: 8.00 - 10.30 in 11.00 - 13.00
  • Sreda: 8.00 - 10.30 in 11.00 - 13.00
  • Četrtek: 8.00 - 10.30 in 11.00 - 13.00
  • Petek: 8.00 - 10.30 in 11.00 - 13.00

Hitro testiranje proti COVID-19 je možno samo ob dokazilu osebnega dokumenta s fotografijo in kartico zdravstvenega zavarovanja. V primeru, da oseba nima s seboj zahtevanih dokumentov, hitro testiranje ni možno.

Na praznične dni testiranja ne izvajamo.
Urnik testiranja se lahko v primeru nepredvidljivih okoliščin spremeni brez predhodne najave.

Osebe prejmejo SMS sporočilo.

V kolikor potrebujete rezultat testiranja v tiskani verziji, opomnite osebje, da vam ga izda brezplačno.

Potrdilo si lahko posameznik natisne v programu eZdravje.

Morebitne spremembe ter nadaljnji potek testiranj bodo ažurno objavljeni na spletni strani ZD Celje (www.zd-celje.si).

Vse, ki se bodo odločili za hitro testiranje, prosimo, naj v primeru gneče med čakanjem ohranjajo medsebojno razdaljo in nosijo masko. Vse ostale podatke, povezane s testiranjem in rezultati testa, bodo občani dobili na mestu testiranja.

Pomembno: testiranje je namenjeno iskanju morebitnih okuženih med na videz zdravo populacijo.

Zato tisti, ki imajo kakršne koli, tudi blage znake bolezni, naj na testiranje s hitrimi testi ne hodijo, ampak se samoizolirajo ter kontaktirajo svojega izbranega osebnega zdravnika. Le ta jih bo napotil na testiranje z metodo PCR.

###

NAROČILO NA PCR BRIS V PRIMERU + HITREGA TESTA

V primeru pozitivnega hitrega testa se oseba naroči na PCR BRIS preko e-pošte: pcr.hitritesti@zd-celje.si s sledečimi podatki:

• IME IN PRIIMEK,
  • ROJ. PODATKI,
  • TEL. ŠTEVILKA
  • Obvezno priložiti SLIKO pozitivnega hitrega testa

Termin za odvzem PCR brisa bo oseba prejela še isti dan ali najkasneje takoj naslednji dan.

Na odvzemno mesto je potrebno prinesti ploščico pozitivnega hitrega testa, kjer jo bomo tudi ustrezno zavrgli.

Lokacija odvzema PCR brisa je Zdravstveni dom Celje, za reševalno postaja v zidanem objektu COVID BRISI. S seboj morate imeti veljavni osebni dokument s fotografijo.