Hitro testiranje na okužbo z novim koronavirusom

ZD Celje organizira hitro testiranje na okužbo z novim korona virusom v Zdravstvenem domu Celje, Gregorčičeva 5, za Reševalno postajo, zidani objekt.

Hitro testiranje poteka vsak dan od ponedeljka do petka, in sicer samoplačniško, po ceni 6,00 eur.

URNIK tedenskega hitrega testiranja na lokaciji ZD Celje, za naročene in nenaročene osebe :

• Ponedeljek: 7.00 - 10.00 in 12.00 - 14.00
  • Torek: 8.00 - 10.00 in 12.00 - 14.00
  • Sreda: 8.00 - 10.00 in 12.00 - 14.00
  • Četrtek: 8.00 - 10.00 in 12.00 - 14.00
  • Petek: 8.00 - 10.00 in 12.00 - 14.00

Hitro testiranje se med vikendi in prazniki NE izvaja

Pri vseh simptomatskih osebah oz. pri osebah, ki so doma opravile samotestiranje in bile pozitivne na testu in osebe, ki želijo prekiniti izolacijo 7. dan, so testi plačljivi s strani proračuna RS (PKP5).

Hitro testiranje proti COVID-19 je možno samo ob dokazilu osebnega dokumenta s fotografijo in kartico zdravstvenega zavarovanja. V primeru, da oseba nima s seboj zahtevanih dokumentov, hitro testiranje ni možno.

Če ste na hitrem testu pozitivni, boste prejeli QR kodo za prebolevnost, katera je veljavna v Sloveniji.

Če imate simptome in ste na hitrem testu negativni, ostanete doma v samoizolaciji 3 dni, v primeru težav po 72 urah, ponovite hitri test.

Če ste na hitrem testu pozitivni, ostanete v samoizolaciji in obvestite svojega osebnega zdravnika. Po sedmih dneh se izolacija lahko prekine z opravljenim hitrim testiranjem. V programu eZdravje si boste lahko natisnili QR kodo za prebolevnost, katera je veljavna v Sloveniji.

Osebe prejmejo SMS sporočilo.

V kolikor potrebujete rezultat testiranja v tiskani verziji (negativni izvid), opomnite osebje, da vam ga izda brezplačno.

Vse, ki se bodo odločili za hitro testiranje, prosimo, naj v primeru gneče med čakanjem ohranjajo medsebojno razdaljo in nosijo zaščitno masko. Vse ostale podatke, povezane s testiranjem in rezultati testa, bodo občani dobili na mestu testiranja.